Tworzenie strony internetowej – krok po kroku

Strona internetowa powinna nie tylko dobrze się prezentować, ale również powinna być funkcjonalna, użyteczna i łatwa w obsłudze dla jej posiadacza. Jak przebiega tworzenie strony internetowej?


Przy zlecaniu usługi takiej, jak tworzenie strony internetowej, warto postawić na współpracę ze sprawdzonymi agencjami. Mogą one zaoferować usługę kompleksową, której efektem jest funkcjonalna, estetyczna, a także skuteczna strona internetowa.


Tworzenia strony internetowej - proces krok po kroku widziany oczami klienta agencji?


Etapy tworzenia strony internetowej:
• konsultacje dotyczące strony WWW
• wstępny projekt strony internetowej
• budowa strony internetowej
• wybór domeny i hostingu strony WWW
• uruchomienie strony internetowej


Etapy procesu projektowanie stron internetowych Warszawa? Wyjaśniamy każdy z nich!


Konsultacje dotyczące strony WWW
Pierwszym etapem związanym z tworzeniem stron jest konsultacja z klientem. Podczas niej pracownicy agencji oferującej projektowanie stron internetowych Warszawa czy w innym mieście mogą poznać jego oczekiwania i potrzeby.

Podczas konsultacji uzgadnia się między innymi typ strony internetowej, jej przeznaczenie, zawartość, wygląd czy narzędzia, które mają być na niej używane, na przykład system CMS do zarządzania treścią.


Wstępny projekt strony internetowej
Na podstawie konsultacji z klientem agencja przygotowuje wstępny projekt strony internetowej. Zawiera on makietę strony, w tym propozycję wyglądu i funkcjonalności strony internetowej.


Budowa strony internetowej
Gdy klient zatwierdzi wstępny projekt, wówczas agencja przystępuje do budowy ostatecznej wersji strony internetowej.

Budowa strony internetowej to złożony proces, który obejmuje projektowanie grafiki, przygotowywanie treści strony, tworzenie kodu HTML dla strony internetowej, wdrażanie na niej odpowiednich narzędzi, aplikacji.


Wybór domeny i hostingu strony WWW
Aby strona internetowa mogła zacząć działać, należy także umieścić ją w internecie, czyli wybrać dla niej hosting. Strona musi posiadać także swój adres, czyli domenę, na przykład może zawierać ona nazwę firmy lub też opisywać zawartość strony internetowej.


Uruchomienie strony internetowej
Końcowy etap to uruchomienie strony internetowej, czyli umieszczenie jej na serwerze i przypisanie do konkretnej domeny. Od tego momentu strona WWW działa i może być użytkowana przez jej właściciela oraz przez internautów.

Chcesz zamówić projektowanie stron internetowych? Wybierz sprawdzoną agencję specjalizującą się w takich usługach!

tworzenie strony internetowej