Tworzenie stron www, najważniejsze etapy

Warunkiem niezbędnym do przygotowania funkcjonalnej strony internetowej jest odpowiednia koordynacja działań. Jasne zdefiniowanie i odseparowanie poszczególnych etapów pozwala na efektywniejszą pracę, a tym samym wykreowanie znacznie lepszego produktu końcowego. W celu przygotowania spójnego i przemyślanego projektu, należy też dokładnie przeanalizować wymagania i potrzeby klienta, aby proces tworzenie www przebiegał w sposób płynny.

Koncepcja i projekt strony

Tworzenie stron - na najwcześniejszym etapie prac nad stroną www, opracowywana jest ogólna koncepcja systemu nawigacji, układu podstron czy zastosowanych technologii programistycznych. Wstępnego ustalenia wymaga także wykorzystanie konkretnych produktów informatycznych - włącznie z rozwiązaniami gotowymi oraz dedykowanymi, tworzonymi na specjalne zamówienie. Kolejny etap to tworzenie www. Obejmuje nie tylko stworzenie ogólnego projektu graficznego, ale też szczegółowej typografii czy kolorystyki najważniejszych elementów. Kwestie związane z przyszłą optymalizacją strony oraz czasem wczytywania się podstron także brane są pod uwagę na etapie przygotowywania projektu.

tworzenie stron internetowych

tworzenie www

budowa www

Tworzenie stron, realizacja projektu

Właściwe tworzenie www polega przede wszystkim na wykonaniu unikalnego kodu. Na tym etapie prace realizowane są w oparciu o wcześniejsze ustalenia i rozwiązania. Tworzony kod jest zgodny z aktualnymi standardami, dzięki czemu może być prawidłowo wyświetlany na różnych urządzeniach końcowych i w poszczególnych przeglądarkach. Współczesne technologie pozwalają także na stworzenie funkcjonalnych aplikacji internetowych, działających bezpośrednio w serwisie. Tak przygotowana, kompletna strona internetowa jest następnie wdrażana na serwer.

Optymalizacja i aktualizacja

Po uruchomieniu, strona jest na bieżąco optymalizowana i przystosowywana do współczesnych standardów. Dzięki temu pozostaje użyteczna dla internautów, a jednocześnie może być dobrze oceniana przez algorytmy wyszukiwarek internetowych. W zakres usług nierzadko wchodzą profesjonalne usługi hostingowe, włącznie z gwarancją backupu danych. W ten sposób uzyskać można szybką i nieprzerwaną pracę strony www, a także pewność jej bezpieczeństwa oraz stabilność.